Zamknij

Trzęsienie ziemi w PKN Orlen. Prezesem spółki... były wójt gminy Pcim

Redakcja
05.02.2018 21:04
Trzęsienie ziemi w PKN Orlen. Prezesem spółki... były wójt gminy Pcim
fot. East News

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała z zarządu spółki prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz Marię Sosnowską jako członka zarządu. Na prezesa płockiego koncernu rada powołała Daniela Obajtka - podała spółka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej Obajtek pełnił obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a przed wyborami w 2015 roku przez 9 lat był wójtem gminy Pcim. W tym czasie prokuratura zarzucała mu działania korupcyjne. Do orzeczenia winy przez sąd nigdy jednak nie doszło. 

Rada nadzorcza PKN Orlen zdecydowała także delegować Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej do rady przez Ministra Energi, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu płockiego koncernu ds. inwestycji i zakupów, do czasu powołania członka Zarządu na to stanowisko, przy czym na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

Zobacz także

Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego Daniela Obajtka na stanowisko prezesa zarządu płockiego koncernu, złożył on w poniedziałek rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Energa SA.

RadioZET.pl/PAP,gazeta.pl/DG