Zamknij

PKO BP ostrzega. Uwaga na internetowych oszustów

Redakcja
25.02.2017 12:33
PKO BP
fot. East News

PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami. Za pośrednictwem Facebooka wyłudzają poufne dane bankowe! Podają się za znajomych, proszą o drobna przysługę i przejmują kontrolę nad kontami bankowymi. Jak się przed tymi oszustami ustrzec?

Przestępcy podszywają się pod znajomych i piszą np, że zabraklł im drobnej kwoty i proszą o uzupełnienie. Wysyłają linki do stron, które są łudząco podobne do tych służących do przelewów elektronicznych np. Przelewy24, Blue Cash czy Dotpay. Jeśli wybierzemy swój bank to zostaniemy przekierowani do fałszywej strony do logowania.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Po podaniu swojego kodu klienta i pinu oszust natychmiast zaloguje się na prawdziwą stronę banku. Po użyciu kodu jednorazowego aby zdefiniować klienta czyści nasze konto. Dlatego bank ostrzega by zawsze sprawdzać czy strona jest autoryzowana - ma znaczek z kłódką.

Zagłosuj

Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą wyłudzenia pieniędzy z konta internetowego?

Liczba głosów:

SMS-y z kodem potwierdzającym dotyczą tylko i wyłącznie zlecanej przez nas transakcji. Warto również adres strony banku zawsze wpisywać ręcznie a nie korzystać z podanych linków.

W razie wątpliwości trzeba natychmiast skontaktować się z bankiem.

RadioZET.pl/DG