Zamknij

Masz konto w PKO BP? Bank ostrzega przed fałszywymi mailami

Redakcja
04.04.2018 22:55
PKO BP
fot. Pixabay

Ostrzegamy przed fałszywymi mailami „weryfikacyjnymi” rozsyłanymi przez cyberprzestępców — napisano w komunikacie prasowym PKO BP. Jak wyjaśniono, pod pozorem blokady przelewów i konieczności „weryfikacji tożsamości” cyberprzestępcy proszą o wejście w fałszywy link i podanie poufnych danych.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Korzystasz z mobilnych aplikacji banków?

Liczba głosów:

PKO BP w środowej informacji tłumaczy, że wejście w link kieruje do fałszywej strony, na której znajduje się prośba o podanie danych poufnych.

Przypominamy, że bank nigdy nie prosi o podanie tego rodzaju danych przy logowaniu oraz nigdy nie rozsyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego. Prosimy zawsze zwracać uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa — przestrzega PKO BP.

Bank poinformował także, że w przypadku skorzystania z fałszywego linku „weryfikacyjnego” i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, należy skontaktować się telefonicznie z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie Polski, w pozostałych przypadkach — opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora). 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/DG