Zamknij

PKP Intercity otwiera nowe połączenia w całym kraju. Zobacz, dokąd dojedziesz

Redakcja
23.05.2018 13:22
Intercity
fot. PKP

Wraz z wchodzącą w życie korektą rozkładu jazdy PKP Intercity uruchomi od tego dnia nowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane — poinformowała kolejowa spółka w środowym komunikacie.

Jak informuje przewoźnik, inne wprowadzane zmiany mają zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. W czasie wakacji osoby planujące wyjazd do Kołobrzegu skorzystają z dwóch nowych, a łącznie już z trzech połączeń obsługiwanych przez Pendolino. Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa — Kołobrzeg — Warszawa oraz Kraków — Kołobrzeg — Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie do Kołobrzegu, a Warszawa dwa, gdyż skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę.

Z kolei od 22 czerwca do 1 września połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK „Wydmy” relacji Bohumin — Łeba/Hel — Bohumin. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna pociąg zostanie podzielony — jeden skład pojedzie do Łeby, drugi natomiast do Helu, przejeżdżając przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę. Dodatkowo w okresie wakacji PKP Intercity zapewni codzienne połączenie z Białegostoku na Hel — pociąg „Rybak” pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia: TLK „Halny” relacji Bydgoszcz — Zakopane — Bydgoszcz, kursujący przez Poznań, Wrocław, Opole, IC „Witkacy” relacji Gdynia — Zakopane — Gdynia przejeżdżający przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg TLK „Karpaty”. Nocne połączenie relacji Szczecin — Zakopane — Szczecin (przez Poznań) zapewni kursujący każdego dnia TLK „Podhalanin”. EIC „Giewont” pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, w powrotnym kierunku w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa — Zakopane — Warszawa jako EIC „Tatry”. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK „Oscypek” relacji Warszawa — Zakopane — Warszawa.

RadioZET.pl/pap/maal