Zamknij

Wielkie malowanie w LOT. Samoloty będą biało-czerwone?

Redakcja
21.03.2018 07:15

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 — mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT, Adrian Kubicki.

PLL LOT
fot. Piotr Matusewicz/East News

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Polskie Linie Lotnicze LOT jako spółka Skarbu Państwa i jednocześnie jedna z najbardziej międzynarodowych polskich marek weźmie aktywny udział w promowaniu 100-lecia niepodległości Polski. Niektóre działania już są realizowane. Obecnie w hangarze nanoszone jest na pierwszy samolot typu embraer okolicznościowe logo „Niepodległa” napisane wzorem odręcznego pisma marszałka Józefa Piłsudskiego.

— Prace są już na ukończeniu. Docelowo logo to będzie na wszystkich naszych samolotach aż do zakończenia obchodów rocznicy. A pierwsza maszyna z naklejonym okolicznościowym symbolem poleci z pasażerami już na początku przyszłego tygodnia — powiedział Kubicki.

Co więcej, narodowy przewoźnik pomaluje dwa swoje najnowocześniejsze samoloty w biało-czerwone barwy. Konkretna koncepcja jest jeszcze dopracowywana i — jak tłumaczy Kubicki — ma łączyć narodowe barwy Polski z marką LOT.

Zobacz także

— Dwa najnowsze samoloty — Boeing 787-9 Dreamliner i Boeing 737 MAX 8, które przylecą do LOT-u latem, będą miały specjalne malowanie bezpośrednio nawiązujące do polskich barw narodowych. Wybraliśmy na to nasze letnie dostawy, by po przylocie móc od razu zaprezentować je Polakom w czasie specjalnego pikniku. Ma to być wydarzenie wpisujące się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości — powiedział.

Okolicznościowe, biało-czerwone barwy będą umieszczone na samolotach na stałe.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 

RadioZET.pl/PAP/DG