PO-KO z projektem 98% bonifikaty na gruntach Skarbu Państwa

Redakcja
20.12.2018 13:26
PO-KO z projektem 98% bonifikaty na gruntach Skarbu Państwa
fot. PAP

Klub PO-KO złożył projekt ustawy o 98-procentowej bonifikacie przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność na gruntach Skarbu Państwa. Taka bonifikata ma – decyzją stołecznych radnych – obowiązywać w Warszawie dla gruntów należących do miasta.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rada Warszawy podczas nadzwyczajnej sesji przegłosowała w czwartek przywrócenie 98-procentowej bonifikaty dla gruntów należących do miasta po tym, jak – na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego – bonifikata została zmniejszona.

Zobacz także

W przypadku gruntów, których właścicielem jest Skarb Państwa, wysokość bonifikaty została ustawowo ustalona na 60%. Teraz wyższej bonifikaty – także w przypadku państwowych gruntów – chce klub PO-KO, o czym poinformował jego szef Sławomir Neumann.

– Zaraz po konferencji na ręce pana marszałka Kuchcińskiego wpłynie projekt ustawy, który taką samą bonifikatę 98% przyznaje dla gruntów Skarbu Państwa po to, żeby tych wiele słów, które padało o wiarygodności, szczególnie ze strony polityków PiS, sprawdzić [...], czy będą chcieli razem z nami wyrównać te nierówne dzisiaj stawki – w Warszawie, ale też w innych miastach, gdzie bonifikata jest na poziomie 98% – oświadczył Neumann na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał Sławomir Neumann, jego klub liczy na to, że „natychmiast po Nowym Roku będzie nadany numer druku tej ustawie, żeby mogła być procedowana na pierwszym posiedzeniu Sejmu w przyszłym roku”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ