Kompromitacja PO! Atakują PiS ws. smogu, choć decyzja UE dotyczy... ich rządów

Redakcja
23.02.2018 13:40
PO
fot. Łukasz Szeląg/East News

Unia Europejska ogłosiła, że Polska naruszyła przepisy dot. jakości powietrza. Możliwe, że czekają nas spore kary finansowe. Sytuację tę próbuje wykorzystać do politycznej rozgrywki Platforma Obywatelska, która właśnie po decyzji Trybunału Sprawiedliwości uderzyła w PiS. Niestety, zaliczyła wtopę, ponieważ zarzuty dotyczą lat 2007-2015, a wtedy rządziła... PO.

Polskie władze naruszyły unijne przepisy dotyczące norm jakości powietrza — orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, wskazując, że wartości dopuszczalne dla stężenia pyłów PM10 były w Polsce przekraczane w sposób ciągły.

Zobacz także

Trybunał, opierając się o przedstawione przez Polskę dane, stwierdził, że od 2007 do 2015 r. włącznie dobowe dopuszczalne wartości pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) były stale przekraczane w 35 spośród 46 stref jakości powietrza w naszym kraju. Ponadto w dziewięciu strefach stale przekraczane były również roczne dopuszczalne wartości, które ustalono w dyrektywie UE z 2008 roku. 

PO atakuje, choć... sama wtedy rządziła

Na decyzję Trybunału zareagowała już Platforma Obywatelska, korzystając z okazji, aby zaatakować PiS. Jest to o tyle prostsze, że przez ostatnie 2,5 roku resortem środowiska rządził twardogłowy Jan Szyszko, który zdawał się w ogóle nie dostrzegać problemu, jakim jest smog. Podlaskie struktury partii na swoim profilu na Twitterze opublikowały taki wpis:

Problem w tym, że unijne orzeczenie dotyczy lat 2007-2015, a więc okresu, w którym rządziła... PO. To właśnie dwie kadencje z tym ugrupowaniem u steru obciążone są największymi zaniechaniami w dziedzinie czystości i jakości powietrza.

Mocne komentarze w sieci

Na reakcje nie było trzeba długo czekać — internauci bezlitośnie wypunktowali największej opozycyjnej partii hipokryzję i próbę przerzucenia na swoich następców odpowiedzialności za własne niedopatrzenia i błędy:

RadioZET.pl/PAP/MP