Zamknij

Gronkiewicz-Waltz stanie przed komisją weryfikacyjną? Chce tego PO, ona "nie planuje"

Redakcja
06.10.2017 12:10
HGW
fot. East News

Platforma Obywatelska ma problem z Hanną Gronkiewicz Waltz. Prezydent Warszawy usłyszała na zarządzie partii, że ma stawić się przed komisją weryfikacyjną, aby się bronić przed zarzutami o udział w aferze reprywatyzacyjnej. Sama zainteresowana powiedziała jednak na konferencji prasowej, że nie planuje spotykać się z komisją.

Politycy PO tłumaczą, że Gronkiewicz Waltz nie ma szans na pozostanie na funkcji wiceprzewodniczącej partii po wyborach, które odbędą się w listopadzie. Nie będzie już też startować w wyborach na prezydenta stolicy, więc praktycznie przechodzi na polityczną emeryturę.

Przedstawiciele partii w rozmowie z reporterem Radia ZET podkreślają jednak słowa pani prezydent, która miała nie powiedzieć kategorycznie "nie przyjdę", tylko "nie planuję", w czym dostrzegają już pewną zmianę stanowiska.

Hanna Gronkiewicz-Walt czeka jeszcze ponoć na orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie nakładanych na nią przez komisję kar i wtedy ostatecznie zdecyduje, czy pojawi się na posiedzeniu komisji.

RadioZET.pl/MaG/MP