PO chce komisji śledczej ds. afery KNF. Jest odpowiedź PiS

Redakcja
20.11.2018 16:44
PO chce komisji śledczej ds. afery KNF. Jest odpowiedź PiS
fot. S.Kowalczuk/EastNews

Składamy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Ta władza sama nie jest w stanie się oczyścić ani wyjaśnić tej afery, tylko komisja śledcza może to zrobić - przekonywał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dodał Neumann, propozycja PO, która trafi do marszałka jeszcze we wtorek, zakłada, że komisja liczyłaby "11 posłów, z czego 6 posłów klubów opozycyjnych".

Zobacz także

"Sprawa afery KNF-u dotyczy najwyższych szczytów władzy i to najważniejsze osoby w państwie rekomendowane przez PiS są w nią zamieszane; nowe taśmy, które się pojawiają, nowe wątki, np. związane z tym, że rodzina koordynatora służb specjalnych jest zatrudniona w instytucji podległej jednemu z bohaterów afery KNF, czyli prezesowi NBP, pokazuje, że ta władza sama nie jest w stanie się oczyścić i nie jest w stanie sprawdzić tej całej afery, tylko komisja śledcza może to zrobić" - powiedział szef klubu PO na konferencji prasowej.

Szybka odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości

"Nie poprzemy żadnego wniosku o komisję śledczą. Komisja śledcza jest potrzebna wtedy, kiedy nie działają instytucje państwa (...) Póki co, te instytucje działają" - powiedziała Mazurek dziennikarzom w Sejmie. Dodała, że "jeśli się okaże, że nie będą działały, to wtedy będziemy podejmować decyzje". 

RadioZET.pl/PAP/BM