Zamknij

Śledztwo Radia ZET ws. przecieku z CBA. PO chce wyjaśnień od Morawieckiego

Redakcja
25.04.2018 14:26

Wyjaśnienia sprawy przecieku z operacji CBA domagają się od premiera Mateusza Morawieckiego politycy Platformy Obywatelskiej. To konsekwencja dziennikarskiego śledztwa Radia ZET.

CBA
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

We wtorek Radio ZET ujawniło, że w CBA zatuszowano przeciek o tajnej operacji Biura. Do przecieku doszło, kiedy CBA rozpracowywało współpracownika znanej posłanki PiS. Dyrektor delegatury Biura w Lublinie po tym, jak wykrył i ujawnił przeciek, został zwolniony.

— Stawiamy konkretne pytania panu premierowi. Materiały dziennikarskiego śledztwa wskazują, że osoba rozpracowywana przez CBA została ostrzeżona — mówi poseł PO Mariusz Witczak.

— Nas interesuje, czy rzeczywiście istnieją dowody na to, że były prowadzone działania operacyjne wobec bliskiego współpracownika bardzo ważnej posłanki, a ten pracownik zostaje później prezesem jednej ze spółek Skarbu Państwa — dodaje.

Z kolei członek sejmowej speckomisji (i również parlamentarzysta PO) Marek Biernacki zapowiedział, że złoży wniosek o wyjaśnienie sprawy przecieku z delegatury CBA w Lublinie na posiedzeniu komisji.

Zobacz także

Jak ujawniło Radio ZET, były szef delegatury CBA w Lublinie opisał całą sprawę w liście wysłanym półtora roku temu do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ujawnił w nim, że funkcjonariusz, wobec którego istniały mocne dowody wskazujące na to, że był źródłem przecieku informacji o śledztwie CBA, nie poniósł konsekwencji, a nawet otrzymał premię i podwyżkę.

RadioZET.pl/MaG/MP