Zamknij

Trzesięnie ziemi w opozycji po głosowaniu ws. aborcji! Są kary i zawieszenia

Redakcja
11.01.2018 14:08
Opozycja
fot. PAP

Drakońskie kary dla posłów Platformy, którzy wbrew dyscyplinie klubowej zagłosowali przeciw obywatelskiemu projektowi liberalizacji prawa aborcyjnego. Również Nowoczesna zareagowała na postawę swoich parlamentarzystów, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu.

Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali decyzją władz PO wykluczeni z szeregów partii za to, iż w głosowaniu nad projektem liberalizujący prawo aborcyjnej opowiedzieli się za odrzuceniem projektu już w pierwszym czytaniu. Poinformował o tym poseł tego ugrupowania, Jan Grabiec.

Posłowie, którzy nie brali udziału w głosowaniu (pomimo, iż byli obecni w Sejmie) również zostaną ukarani. Taki wniosek trafił do prezydium PO. Nie wiadomo jednak na razie, jakie to będą kary.

Z kolei Nowoczesna postanowiła ukarać posłów, którzy nie wzięli udział w głosowaniu. Ci posłowie otrzymają naganę, nałożona zostanie na nich także kara finansowa. Natomiast Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zdecydowali z tego powodu o zawieszeniu swojego członkostwa w klubie poselskim "N" na najbliższy miesiąc.

RadioZET.pl/PAP/MP