Zamknij

PO i Nowoczesna złożą wniosek o wotum nieufności dla Gowina

Redakcja
29.08.2018 13:42
PO i Nowoczesna złożą wniosek o wotum nieufności dla Gowina
fot. PAP

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer złożą wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Gowina. Ma to być odpowiedź na ostatnią wypowiedź Gowina, w której stwierdził, że polski rząd może zignorować orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szereg krytycznych komentarzy wywołała ostatnia wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina udzielona tygodnikowi „Do Rzeczy”. Gowin stwierdził, że jeśli TSUE „dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy”, to rząd może zignorować ewentualne orzeczenie Trybunału „jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej”.

Zobacz także

Wicepremier dodał, że będzie to pierwszy krok do autodestrukcji Unii Europejskiej. – Mówię to z ubolewaniem jako zwolennik integracji. Unia Europejska jest śmiałym i dalekosiężnym projektem, ale może przetrwać tylko jako Europa ojczyzn – zaznaczył.

Na słowa Gowina zareagował szef PO Grzegorz Schetyna. „W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o wotum nieufności dla premiera Gowina i doprowadzimy do debaty odnośnie przyszłości Polski w UE” – zapowiedział lider PO. 

RadioZet.pl/bm