Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PO i Nowoczesna złożą wniosek o wotum nieufności dla Gowina

29.08.2018 13:42
xxx wiadomosci

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer złożą wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Gowina. Ma to być odpowiedź na ostatnią wypowiedź Gowina, w której stwierdził, że polski rząd może zignorować orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

PO i Nowoczesna złożą wniosek o wotum nieufności dla Gowina fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szereg krytycznych komentarzy wywołała ostatnia wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina udzielona tygodnikowi „Do Rzeczy”. Gowin stwierdził, że jeśli TSUE „dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy”, to rząd może zignorować ewentualne orzeczenie Trybunału „jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej”.

Wicepremier dodał, że będzie to pierwszy krok do autodestrukcji Unii Europejskiej. – Mówię to z ubolewaniem jako zwolennik integracji. Unia Europejska jest śmiałym i dalekosiężnym projektem, ale może przetrwać tylko jako Europa ojczyzn – zaznaczył.

Na słowa Gowina zareagował szef PO Grzegorz Schetyna. „W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o wotum nieufności dla premiera Gowina i doprowadzimy do debaty odnośnie przyszłości Polski w UE” – zapowiedział lider PO. 

RadioZet.pl/bm

Oceń