Zamknij

PiS chce ustawy o "należytym zachowaniu" poza Sejmem. Poseł PO: Kuchciński zamknął okna niepełnosprawnym, a teraz będzie oceniać?

Redakcja
03.06.2018 14:24
Sejm
fot. Wikimedia.Commons

Kolejny zamach na opozycję - tak posłowie opozycja parlamentarnej oceniają nowelizację ustawy, która zakłada obowiązek "należytego zachowania" parlamentarzystów także poza Sejmem.

Projekt zakłada wprowadzenie możliwości obniżenia uposażenia lub diety przez parlamentarzystów, których zachowanie nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji. Z samego projektu wynika, że chodzi o teren będący w zarządzie Kancelarii Sejmu. Zdaniem projektodawców, proponowane zmiany zwiększą prestiż i powagę polskiego parlamentu.

Poseł PO komentuje propozycję

Pomysł ten już wzbudził kontrowersje, przede wszystkim wśród polityków opozycji. Poseł PO i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie krył swojego oburzenia.

- Rozumiem, że ta ustawa będzie dotyczyła także takich posłów, jak Krynicka, Tarczyński czy Pięta - mówił, po czym dodał: - To jest paradoks, że marszałek Kuchciński, który odciął dostęp do ludzi niepełnosprawnych, zamknął ich w Sejmie, zamknął im okna, nie chciał ich wypuścić na spacer, zasłonił kartonami, będzie teraz oceniał, kto jak się zachowuje.

RadioZET.pl/MaG/MP