Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PiS chce ustawy o "należytym zachowaniu" poza Sejmem. Poseł PO: Kuchciński zamknął okna niepełnosprawnym, a teraz będzie oceniać?

03.06.2018 14:24
xxx wiadomosci

Kolejny zamach na opozycję - tak posłowie opozycja parlamentarnej oceniają nowelizację ustawy, która zakłada obowiązek "należytego zachowania" parlamentarzystów także poza Sejmem.

Sejm fot. Wikimedia.Commons

Projekt zakłada wprowadzenie możliwości obniżenia uposażenia lub diety przez parlamentarzystów, których zachowanie nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji. Z samego projektu wynika, że chodzi o teren będący w zarządzie Kancelarii Sejmu. Zdaniem projektodawców, proponowane zmiany zwiększą prestiż i powagę polskiego parlamentu.

Poseł PO komentuje propozycję

Pomysł ten już wzbudził kontrowersje, przede wszystkim wśród polityków opozycji. Poseł PO i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie krył swojego oburzenia.

- Rozumiem, że ta ustawa będzie dotyczyła także takich posłów, jak Krynicka, Tarczyński czy Pięta - mówił, po czym dodał: - To jest paradoks, że marszałek Kuchciński, który odciął dostęp do ludzi niepełnosprawnych, zamknął ich w Sejmie, zamknął im okna, nie chciał ich wypuścić na spacer, zasłonił kartonami, będzie teraz oceniał, kto jak się zachowuje.

RadioZET.pl/MaG/MP

Oceń