Zamknij

Rusza kolejny „konwój wstydu” PO. Billboardy nt. fortun polityków PiS znów objadą kraj

Redakcja
08.06.2018 10:02
PO
fot. Stefan Maszewski/East News

Platforma rusza z drugim tzw. konwojem wstydu – dowiaduje się Radio ZET. Początek akcji w piątek o 10:30 przed siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej w Warszawie, skąd billboardy z politykami Prawa i Sprawiedliwości ruszą w Polskę.

Pierwszy „konwój wstydu” dotyczył ministerialnych nagród. Drugi dotyczyć będzie tego, ile zarobili politycy PiS-u w spółkach Skarbu Państwa. Robocza nazwa to „od zera do milionera”.

Na billboardach tym razem mamy zobaczyć działaczy partii rządzącej, którzy dorobili się fortuny, bo na ich konta trafiły kwoty sięgające kilku milionów złotych. Billboardy z lokalnymi baronami PiS-u w najbliższych dniach ruszą w objazd po Polsce.

Zobacz także

A kto zarobił najwięcej? Według „Gazety Wyborczej” – Michał Krupiński od 2015 roku jako prezes PZU i obecnie Pekao SA ponad 3 miliony złotych, Wojciech Jasiński – były prezes Orlenu – 2,7 mln zł, Andrzej Jaworski – były poseł i były członek zarządu PZU – 1,4 mln.

Na razie zmian w zarobkach w spółkach Skarbu Państwa nie będzie, za to Senat zgodził się na obcięcie pensji posłom i senatorom. Wczoraj ustawę przegłosowano, czeka teraz tylko na podpis prezydenta.

RadioZET.pl/LK/MP