PO wybrała kandydata na prezydenta Warszawy!

Redakcja
02.11.2017 11:12
Warszawa
fot. PAP/Jakub Kamiński

Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Warszawy.

Informację tę oficjalnie ogłosił podczas czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Towarzyszył mu właśnie Trzaskowski.

Schetyna wyraził nadzieję, że europoseł PO będzie w tych wyborach reprezentantem całej zjednoczonej opozycji, a więc m.in, Nowoczesnej, PO i środowisk centrolewicowych.

Będą wspólne listy?

Szef PO powiedział też, że chce, aby opozycja wystawiała wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych, szczególnie w wyborach na prezydentów największych miast.

- Chcemy, żeby nasi kandydaci byli przedstawicielami mieszkańców, żeby mieli program, który wynika z rozmów, z debat, oczekiwań tych wszystkich, którzy mają dość rządów PiS i którzy wiedzą, jak zatrzymać PiS przed marszem na samorząd - mówił lider PO.

- Ważne jest, żeby obronić nasze miasta, miasteczka, województwa przed PiS - podkreślił Schetyna.

"Warszawa potrzebuje mądrej zmiany"

- Warszawa nie potrzebuje dobrej zmiany, potrzebuje mądrej zmiany - powiedział Trzaskowski, który dodał: - To miasto potrzebuje prezydenta młodego, który tutaj żyje, mieszka, ma dzieci, nie porusza się tylko samochodem.

- Mnie denerwuje to, co każdego warszawiaka: oddawanie kamienic, które zaczęło się w 2002, korki, to, jak wygląda centrum. Dlatego kandyduję - przyznał.

- Trzeba się skupić na tym, żeby rozmawiać z mieszkańcami i budować ich zaufanie. To są priorytety - przekonywał kandydat Platformy, zaprzeczając jednocześnie, że jego ew. elekcja oznaczałaby "czwartą kadencję Hanny Gronkiewicz-Waltz".

RadioZET.pl/MP