Zamknij

PO zapowiada skargę do KRRiT i Rady Mediów Narodowych ws. TVP

Redakcja
09.05.2018 13:43
PO zapowiada skargę do KRRiT i Rady Mediów Narodowych ws. TVP
fot. Wikia

Rzecznik PO Jan Grabiec zapowiedział w środę złożenie skargi do KRRiT oraz Rady Mediów Narodowych w związku z odmową przez TVP emisji spotu Platformy zachęcającego do udziału w „Marszu Wolności” 12 maja w Warszawie. TVP służy jednej partii, PiS — ocenił Mariusz Witczak (PO).

— Platforma Obywatelska składa skargę na Telewizję Polską do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i do Rady Mediów Narodowych w związku z odmową publikacji spotu informującego o „Marszu Wolności” — powiedział Grabiec PAP.

Jak dodał, odmowę tę Platforma otrzymała we wtorek.

— Chcieliśmy odpłatnie, przez agencję reklamową, opublikować spot w programie pierwszym Telewizji Polskiej zgodnie z cennikiem TVP. Uważamy, że jest to przejaw cenzury politycznej i dyskryminacji opozycji — ocenił rzecznik PO.

Zagłosuj

Czy lubisz oglądać TVP?

Liczba głosów:

Witczak jest zdania, że działanie TVP jest „intencjonalne”.

— W naszej ocenie telewizja publiczna została zawłaszczona i służy jednej partii — Prawu i Sprawiedliwości — i wyklucza bardzo wielu wyborców, którzy nie sympatyzują z PiS — zaznaczył poseł PO.

Chodzi o najnowszy spot Platformy, który zachęca do udziału w sobotnim „Marszu Wolności” w stolicy. W 30-sekundowym materiale PO widać rodzinę, która przy grillu w ogrodzie ogląda mecz. W pewnym momencie na ich telewizorze pojawia się obraz krzyczącej w Sejmie wicepremier Beaty Szydło, która przekonuje, że „te nagrody im się po prostu należały!”. Następnie na odbiorniku widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze swą wypowiedzią, w której nazwał posłów Platformy „kanaliami”. W spocie wykorzystano też fragment wywiadu szefa PiS, gdzie mówił o „najgorszym sorcie”.

RadioZET.pl/pap/maal