PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza: "Aby wyjaśnić skandale, które toczą MON"

21.04.2017 18:04

Platforma Obywatelska złożyła w piątek w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Według PO, Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które "toczą" MON.

Antoni Macierewicz fot. PAP

- Jest wiele rzeczy, wiele spraw i wiele powodów, które motywują nas do takiego działania - mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiadając złożenie wniosku. - Sytuacja, która stawia w ostatni dniach jeszcze więcej znaków zapytania wokół aktywności Macierewicza i jego współpracowników, motywuje nas do takich działań - dodał.

B. minister obrony Tomasz Siemoniak (PO) przekonywał, że Macierewicz, jako szef MON, to "afery, skandale i złe zdarzenia". - Macierewicz musi odejść - oświadczył. Jego zdaniem, działania Macierewicza obniżają bezpieczeństwo Polski.

Platforma wnioskowała już raz o odwołanie Macierewicza - w lipcu 2016 roku. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

RadioZET.pl/PAP/MAAL

Oceń