Zamknij

Poseł PiS: Wyjścia Polski z Unii chce lewactwo!

Redakcja
07.11.2018 14:17
Poseł PiS: Wyjścia Polski z Unii chce lewactwo!
fot. TRTWorld

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi poseł PiS Dominik Tarczyński zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że wyjścia Polski z Unii Europejskiej „chce lewactwo”. Dodał także, że jego środowisko „nie pozwoli muzułmanom odebrać kultury i historii chrześcijańskiej Europy”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tarczyński odniósł na się Twitterze do poglądu, że jego formacja – Prawo i Sprawiedliwość – dąży do POLEXITU, czyli wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej. Polityk PiS nie ma wątpliwości, komu na tym zależy.

Zobacz także

– Nie wyjdziemy z Unii Europejskiej! Tego chce lewactwo! Marzą, abyśmy „trzasnęli drzwiami” jak obrażone dziecko. Zawalczymy i przywrócimy chrześcijańskie korzenie UE! Nie pozwolimy muzułmanom odebrać sobie kultury i historii chrześcijańskiej Europy – napisał na Twitterze.

Do wpisu Tarczyński dołączył także materiał wideo ze swojego występu w tureckiej telewizji TRT World z lipca 2018 roku, podczas którego zwracał uwagę, że „Unia Europejska nie jest odpowiedzialna za szaleństwo Angeli Merkel”. Chodziło oczywiście o politykę migracyjną i przyjmowanie uchodźców.

– To nie jest problem Europy, przestańcie używać tego sformułowania! To jest problem światowy. Gdzie jest Arabia Saudyjska? Jeden z najbogatszych krajów na świecie. Gdzie jest Katar? Większość z tych „uchodźców” to muzułmanie, którzy pochodzą z państw sąsiadujących z tymi krajami. Dlaczego zatem mówicie, że to europejski problem? Nie jest – mówił w TRT World poseł PiS.

RadioZET.pl/Twitter/BM