Zamknij
wybuch gazu w domu w Pabianicach
3 Zobacz galerię
fot. OSP Pabianice

Kobieta zginęła w wyniku zawalenia się drewnianego domu prawdopodobnie po wybuchu gazu. Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w Pabianicach (woj. łódzkie).

Strażacy zgłoszenie o zawaleniu się i pożarze jednorodzinnego domu przy ul. Bohaterów w Pabianicach otrzymali w sobotę o godz. 1.45. Zawaleniu uległ budynek konstrukcji drewnianej. 

Pabianice. Zawalił się dom. Nie żyje kobieta

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, doszło do tego prawdopodobnie na skutek wybuchu gazu ulatniającego się z nieszczelnej butli.

Podczas akcji ratowniczej strażacy odnaleźli w gruzowisku jedną osobę, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Ofiara to około 60-letnia kobieta. Pozostałych mieszkańców ewakuowano z budynku.

Dom został poważnie zniszczony. Na miejscu działania ratownicze prowadziło 10 zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze, w tym jednostka z psami, które przeszukały gruzowisko.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak/OSP Pabianice

C