Zamknij

Runął drewniany taras widokowy. Nie żyje kobieta, są ranni

Redakcja
02.09.2018 17:42
Runął drewniany taras widokowy. Nie żyje kobieta, są ranni
fot. YouTube screen/ Narodowy Instytut Dziedzictwa

Tragedia w Paczkowie w województwie opolskim. Runął drewniany taras widokowy na murach obronnych przy jednej z wież. Zginęła kobieta, a dwie osoby zostały ranne. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło na murach obronnych przy ul. Wojska Polskiego w Paczkowie. Na miejscu zginęła 37-letnia kobieta. W wypadku ucierpiała również 50-latka, która doznała licznych złamań. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Opolu. Stan poszkodowanego 40-latka jest stabilny.

Z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową w Nysie, trzy osoby spadły z wysokości około 10 - 12 metrów.

Zawalił się taras widokowy

- Więcej poszkodowanych nie było. Trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury - powiedziała st. sierżant Agnieszka Białochławek.

Zobacz także

Tuż po tragedii głos zabrał burmistrz Paczkowa. Jak przekazał, wieża miała ważne pozwolenie na użytkowanie do marca 2019 roku. W marcu br. obiekt przeszedł przegląd techniczny. Taras na ścieżce widokowej na murach obronnych Paczkowa powstał w 2010 roku. 

W niedzielę w Paczkowie odbywały się dożynki wojewódzkie, z powodu których do zabytkowego miasta przyjechało dużo gości. Niewykluczone, że powodem zarwania kładki było jej przeciążenie. 

RadioZET.pl/nto.pl/DG