Zamknij

Palikot przelał pieniądze na Wiosnę Biedronia. „Robert, nie wydaj na głupoty”

Redakcja
04.02.2019 20:34
Palikot przelał pieniądze na Wiosnę Biedronia. „Robert, nie wydaj na głupoty”
fot. T.Wypych/Reporter

Po niedzielnej inauguracji partii Wiosna Roberta Biedronia pojawiły się zarzuty, że konwencja została sfinansowana ze środków Twojego Ruchu – wciąż istniejącego ugrupowania Janusza Palikota, które otrzymuje subwencje z budżetu państwa. Biedroń informacje te zdementował. Zaapelował jednak do Janusza Palikota o wsparcie finansowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O źródła finansowania niedzielnej konwencji partii Wiosna Biedroń był pytany podczas konferencji prasowej w poniedziałek. "W tej sprawie nie mam nic do ukrycia. To państwo za to zapłaciliście, ale nie ze spółek skarbu państwa, nie z pieniędzy z subwencji, czy dotacji dla partii politycznych, bo takich nie dostajemy. To ludzie wpłacają takie kwoty, które zobaczycie państwo w naszym sprawozdaniu pod koniec roku transparentnie" - oświadczył polityk.

Zobacz także

Lider Wiosny zdementował też pojawiające się w mediach informacje, iż konwencja partii miałaby być finansowana przez Janusza Palikota. "Januszu, jeśli oglądasz daj chociaż symboliczną złotówkę" - zaapelował Biedroń.

Janusz Palikot szybko odpowiedział. "Robert, oglądałem i przelewam trochę więcej. Nie wydaj na głupoty" – napisał na Twitterze.

Jak dowiedział się portal Onet.pl, Palikot przelał na konto Wiosny 1 tys. zł.

Zobacz także

Biedroń zapewnił, że pod koniec roku zostanie ujawnione sprawozdanie finansowe. "Takie są reguły prawne, zobowiązuje nas do tego ustawa, nie możemy ujawniać informacji finansowej wcześniej" - zaznaczył polityk.

RadioZET.pl/PAP/Onet.pl/Twitter/BM