Palili marihuanę przy niemowlaku? Bulwersujące nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

Redakcja
18.02.2019 23:31
Palili marihuanę przy niemowlaku? Bulwersujące nagranie trafiło do sieci. Chełmża
fot. Głos Wojewódzki/YouTube

W sieci pojawiło się bulwersujące nagranie, na którym rodzice palą papierosy lub marihuanę w obecności niemowlaka. Pomimo że wideo ma kilka lat, śledztwo w sprawie prowadzi policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podały "Nowości", przed kilkoma dniami w internecie pojawiło się półminutowe nagranie. Widać na nim leżące w łóżeczku niemowlę, w którego obecności rodzice palą marihuanę lub papierosy. W tle słychać hiphopową muzykę, która jest śpiewana przez uczestników nagrania. 

Okazało się, że wideo powstałe przed siedmioma laty. Mimo to w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy krytycznych pod adresem nieodpowiedzialnych rodziców.

Zobacz także

Reakcja pomocy społecznej

- Ich oburzenie jest jednak według mnie reakcją właściwą. Podobnie jak to, że kontaktowali się z naszym ośrodkiem (...) To dostrzeżenie faktu, że małe dziecko znajduje się w skrajnie nieprzyjaznym mu środowisku; że trzeba reagować. Brak zgody na tę sytuację to akurat dobry sygnał - powiedziała Hanna Maciejewska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie), cytowana przez dziennik.

Pracownicy MOPS-u na nagraniu poznali mieszkańców Chełmży, a sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze znaleźli bohaterów kontrowersyjnego nagrania. 

- Chełmżyńscy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi dotarli do 7-letniego chłopca i jego matki. Sprawdzili ich sytuację materialno-bytową. Jest dobra. Nic w tym domu nie wzbudziło niepokoju - wskazał Wojciech Chrostowski ze służb prasowych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, cytowany przez "Nowości".

Zobacz także

Ojciec dziecka w areszcie

Przez siedem lat sporo zmieniło się w rodzinie z nagrania - matka rozstała się z ojcem dziecka. Kobieta według pracowników społecznych odpowiednio zajmuje się dzieckiem. Natomiast mężczyzna przebywa w areszcie śledczym w Toruniu.

Na nagraniu pojawiał się jeszcze kuzyn ojca dziecka, jednak nie wiadomo co się obecnie z nim dzieje.

- Policja zareagowała właściwie natychmiast po tym, jak nagranie trafiło do internetu. Odnośnie czynów, które zostały zarejestrowane na filmiku, prowadzimy dochodzenie. Toczy się ono na razie w kierunku posiadania narkotyków, ale nie wykluczamy też innych kierunków - informuje Wojciech Chrostowski.

Toruńscy policjanci podkreślają, że ich postępowanie jest we wstępnej fazie i nie są w stanie powiedzieć, czy rodziców dziecka może spotkać jakaś kara za nagranie sprzed 7 lat.

Zobacz także

RadioZET.pl/Nowości/PTD