Pani Jowita wdepnęła w gniazdo kleszczy. Po chwili miała w nich całą nogę [FOTO]

Redakcja
15.05.2018 20:55
kleszcze
fot. Archiwum RadioZET.pl

Pani Jowita z Fundacji Pomocy Chorym na Boreliozę z Białej Podlaskiej opublikowała w sieci zdjęcie po tym, jak niechcący wdepnęła w gniazdo kleszczy. Fotografia w krótkim czasie obiegła cały świat.

Administratorka facebookowego profilu Fundacji Pomocy Chorym na Boreliozę usiadła w lesie na pniu. Początkowo nie była świadoma, że wdepnęła w gniazdo kleszczy. Po kilku sekundach całą kostkę miała pokrytą małymi, jak główka od szpilki, larwami.

Gniazdo kleszczy

Kobieta zdziwiła się, że fotografia, którą umieściła w sieci, cieszyła się aż taką popularnością. – Sieć obiegło zdjęcie mojej nogi, po której wdrapywały się larwy kleszczy, prosto z gniazda, w które wdepnęłam. I teraz wychodząc na przeciw setkom pytań i komentarzy odpowiadam: Od 6 lat choruję na boreliozę. Byłam ubrana odpowiednio. Żadna larwa nie zdążyła wbić aparatu w moje ciało. Usunęłam je mokrymi chusteczkami, wyprałam wszystko co na sobie miałam oraz bardzo dokładnie wyszorowałam w wannie (pisownia oryginalna – red.) – pisze pani Jowita.

Nimfa – forma przejściowa kleszcza

Na zdjęciu widać nimfy, czyli formy przejściowe kleszczy. Są one jednak tak samo groźne, jak dorosłe osobniki. Jak podaje Fakt24, od początku 2017 r. w samym powiecie bialskim odnotowano 70 przypadków zachorowania na boreliozę.

 

Kleszcze
fot. Facebook

Zobacz także: Nimfy kleszcza atakują wiosną – uważaj na nie!

RadioZET.pl/ Fundacja Pomocy Chorym na Boreliozę/fakt24.pl/strz