Zamknij

Para gejów odpowiada na wyrok Trybunału: Nie przyjmujemy członków PiS

27.06.2019 12:02
Para gejów odpowiada na wyrok Trybunału: Nie przyjmujemy członków PiS
fot. Facebook

Jakub i Dawid, małżeństwo gejów walczące o uznanie ich związku w Polsce, odpowiedziało na wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie uznali, że drukarz z Łodzi mógł powołać się na klauzulę sumienia, odmawiając druku plakatów z LGBT. Para poruszyła internautów wyrazistym wpisem w sieci.

Para zamieściła wpis na Facebooku. Nawiązując do klauzuli sumienia, na którą mógł powołać się drukarz z Łodzi przy odmowie usługi, postanowili… sami ją zastosować.

Ten wpis podbija sieć. W jeden dzień przeczytało go ponad pół miliona osób. Autorzy, zadeklarowani przeciwnicy obecnej władzy, nie życzą sobie w swoim nadmorskim hotelu gości z Prawa i Sprawiedliwości i sympatyków tej partii.

Zobacz także

„Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego i przysługującym nam w jego mocy prawem, od dnia 25 czerwca w naszym hotelu nad morzem nie przyjmujemy gości, którzy są: członkami, bądź sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym, pracownikami lub słuchaczami Radia Maryja, członkami Ruchu Narodowego lub wyznają poglądy faszystowskie, wiernymi widzami »Wiadomości« Telewizji Polskiej lub TVP Info i identyfikują się z treściami przekazywanymi w tych mediach”. 

„A kategoryczny zakaz zbliżania się do naszych mieszkań mają bliźniaki jednojajowe, które obchodziły 70-te urodziny 18 czerwca i mają 168 cm wzrostu” – informują Jakub i Dawid we wpisie na Facebooku.

Wpis doczekał się ponad 11 tysięcy reakcji, blisko 4 tysięcy udostępnień. Niesie się po sieci dalej, a wielu internautów przyznaje rację parze.

W styczniu tego roku polski sąd administracyjny odrzucił skargę pary, która wnioskowała o uznanie małżeństwa w Polsce. Jakub i Dawid są małżeństwem, ale tylko według prawa portugalskiego. Wzięli ślub przed rokiem.

RadioZET.pl/Facebook