Para prezydencka składa życzenia rodzinom

Redakcja
15.05.2018 15:48
życzenia prezydenta Dudy
fot. Prezydent.pl

Państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu – napisali prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka złożyła we wtorek życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin.

W liście skierowanym do rodzin prezydent z żoną przypomnieli, że tematem tegorocznego Dnia Rodzin "jest zrównoważony rozwój, pokojowe współistnienie i równe szanse dla wszystkich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem".

- Rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo - – napisali prezydent z małżonką.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku                                                                                                                          

Przyznali, że "rodzina to także wyzwania". Wśród nich wymienili m.in.: problemy wychowawcze, bytowe, brak czasu, a także choroby i niepełnosprawność. Podkreślili, że rolą państwa jest wspierać rodziny.

- Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu - wskazali.
Para prezydencka życzyła rodzinom, by były szczęśliwe.

- Żeby łączyły je coraz trwalsze więzy. Żeby jak najczęściej mogły świętować sukcesy. Żeby mogły cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcją z własnej pracy - napisali.

RadioZET.pl/pap/maal