Zamknij

Para rozebrała się przed Pałacem Prezydenckim. "Nagość jest szczerością"

03.11.2020 17:07

Para podczas performance`u pod hasłem "Nagość jest szczerością" rozebrała się do naga przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Jak podaje policja, wobec obu osób zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie w związku z nieobyczajnym wybrykiem oraz nie podaniem danych podczas próby wylegitymowania.

Para rozebrała się do naga przed Pałacem Prezydenckim
fot. Facebook.com/Włodek Ciejka Tv

Para młodych ludzi rozebrała się, a następnie spacerowała nago (kobieta ma na sobie jedynie majtki - red.) przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Do incydentu doszło we wtorek. Na prawie dwudziestominutowym filmie zamieszczonym na Facebooku Video-Kod widać, jak para pisze na swoich ciałach słowa "je**ć cię", "dupek", "suka", "pedał".

Następnie para opiera się o jeden z budynków na Krakowskim Przedmieściu, trzymając się za ręce. Następnie widać jak podchodzi do nich policja, a po chwili funkcjonariusze okrywają obie osoby folią termiczną i odprowadzają do policyjnej furgonetki. Wydarzenie było rejestrowane przez dziennikarzy oraz policję. Jak napisano na profilu Video-Kod, był to performance "Nagość jest szczerością".

Para rozebrała się do naga przed Pałacem Prezydenckim. Interweniowała policja 

Jak informuje mł. asp. Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji, wobec zatrzymanych osób została podjęta próba wylegitymowania, a ze względu na to, że nie podały swoich danych, zostały one przewiezione przez policjantów do komisariatu przy ulicy Zakroczymskiej.

Zobacz także

- Tam ich znajomi dostarczyli ubrania i dokumenty. Osoby te są w trakcie zwalniania, niemniej jednak będzie wobec nich sporządzony wniosek o ukaranie z art. 140 i art. 65 kodeksu wykroczeń - powiedział Rutkowski. Dodał, że chodzi o nieobyczajny wybryk oraz nie podanie danych podczas legitymowania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP