Bonnie i Clyde dla ubogich. Para z Trójmiasta włamywała się do piwnic, na akcje zabrali 4-letniego syna

Redakcja
23.02.2018 13:06
Para złodziei z Trójmiasta
fot. Policja

O włamanie do ponad 50 piwnic został oskarżony 27-letni Pomorzanin. W części włamań pomagała mu partnerka. Parę zatrzymano we wrześniu ub.r. w Sopocie, gdy mężczyzna dokonywał kolejnego włamania, a kobieta czekała na niego w aucie, w którym spał też 4-letni syn pary.

O skierowaniu do Sądu Rejonowego w Sopocie aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie asp. Lucyna Rekowska. Wyjaśniła, że 27-letniego mieszkańca jednej z położonych pod Gdańskiem miejscowości oskarżono o 52 włamania do piwnic i okradzenie części z nich. Do przestępstw dochodziło w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Redzie. Z piwnic znikały wartościowe przedmioty, w tym elektronarzędzia czy elementy hydrauliczne, ale też np. adapter, metalowy miecz, dwie wazy i kieliszki.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Włamał się, ale nie było co ukraść

Z wnętrz dużej części piwnic po włamaniu nic nie znikało.

— Najwyraźniej nie znaleziono w nich niczego, co uznano by za wartościowe — powiedziała Rekowska.

Wyjaśniła, że z ustaleń policji wynika, iż w niektórych włamaniach 27-latkowi pomagała życiowa partnerka,– jego rówieśniczka. Kobietę oskarżono o udział w 12 takich zdarzeniach. Obojgu grozi kara do 10 lat więzienia. Mężczyzna czeka na proces w areszcie, w którym– po zatrzymaniu został umieszczony przez sąd.

zlodzieje2

Zabrali syna na akcję

Jak poinformowała Rekowska, sprawa miała swój początek 2 września ub.r.

Zobacz także

— Tego dnia około godz. 3.30 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki jednego z osiedli w Sopocie. Informowała, że słyszy podejrzane odgłosy dobiegające z piwnicy budynku. Skierowani na miejsce kryminalni zatrzymali ukrywającego się przed nimi 27-letniego włamywacza. Okazało się też, że w samochodzie przed blokiem czeka jego 27-letnia wspólniczka oraz śpi 4-letni chłopiec, syn pary —– wyjaśniła Rekowska.

Dodała, że pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili, że zatrzymana para tej samej nocy włamała się już do kilku piwnic w Gdyni. Funkcjonariusze znaleźli też dowody na to, że latem ub.r. mężczyzna włamał się do blisko 40 piwnic w Redzie i dwóch w Gdańsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niewykluczone, że mężczyzna wciągnął do tego procederu swoją partnerkę po tym, jak w ub.r. tczewski sąd zatrzymał jego prawo jazdy. Policjantom nie udało się ustalić, czy dziecko pary było przez nią zabierane także na inne nocne „akcje”.

RadioZET.pl/pap/maal