Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ta parafia idzie zgodnie z duchem czasu. Na tacę dasz... kartą płatniczą

17.05.2018 07:43
xxx wiadomosci

Brak gotówki w portfelu to już nie wymówka. Jest w Polsce nowoczesna parafia, która pozwala wiernym złożyć ofiarę na tacę bezgotówkowo - przykładając kartę płatniczą do terminalu.

karta płatnicza fot. East News

Parafia w Jastrzębskiej Górze stawia na nowoczesność. Wierni podczas mszy mogą złożyć ofiarę używając karty płatniczej. To pierwsza taka inicjatywa w polskim kościele katolickim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 - Dawniej na ofiarę do kościoła przynoszono kury czy worek zboża, potem gotówkę - a dziś ofiary można składać przy pomocy kart płatniczych. Przez pierwszą niedzielę „testowania" pomysłu skorzystało z propozycji około 30 wiernych - powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl o. Andrzej Batorski, proboszcz parafii w Jastrzębiej Górze.

Na Facebooku parafia tłumaczyła, że w ten sposób dołączyła do programu "Polska bezgotówkowa". Prośby o taką możliwość kierować do proboszcza mieli turyści. Ofiary składać można w zakrystii, kancelarii parafialnej i kancelarii cmentarza.

Podobny pomysł zrealizowano niedawno w Paryżu.

W ramach programu "Polska bezgotówkowa" zainstalowano ok. 20 tys. terminali. Korzystają z nich głównie mniejsze firmy. Do końca roku dołączyć ma kolejne 100 tysięcy terminali.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń
Tagi