Zamknij

Partia Korwin-Mikkego przestała istnieć. Polityk zaskoczony: ''Była partia i co? I nagle nie ma?''

Redakcja
11.02.2019 22:51
Janusz Korwin-Mikke
fot. Tomasz Urbanek/East News

Partia Janusza Korwin-Mikkego przestała istnieć - informuje ''Fakt''. Ministerstwo Finansów natychmiast wstrzymało wypłatę kolejnej transzy subwencji budżetowej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Zagłosowałbyś/aś na partię Janusza Korwin-Mikkego?

Liczba głosów:

Partia Janusza Korwin-Mikkego została nieprawomocnie wpisana do rejestru partii politycznych w styczniu 2015 roku. Ugrupowanie nie przekroczyło pięcioprocentowego progu w wyborach parlamentarnych 2015, ale zyskało prawo do subwencji z budżetu w wysokości miliona złotych co kwartał.

Rok później Sąd Najwyższy odmówił zarejestrowani partii KORWiN. W listopadzie 2018 roku decyzję tę podtrzymał Sąd Apelacyjny. W styczniu br. postanowienie się uprawomocniło i partia Janusza Korwin-Mikkego przestał istnieć jako byt prawny - czytamy w ''Fakcie''. 

Zobacz także

Od stycznia 2015 roku partia KORWiN otrzymała z budżetu 11 mln złotych. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej, dotychczasowe subwencje przysługiwały ugrupowaniu i nie podlegają zwrotowi. 

– Ministerstwo poprosiło nas o wyjaśnienie kwestii rejestracji i zablokowało nam subwencję. Tu doszło do jakiejś pomyłki sądowej, bo przecież była partia i co? I nagle nie ma partii? – mówi w rozmowie z ''Faktem'' Korwin-Mikke.

Polityk zapewnia, że do czasów jesiennych wyborów parlamentarnych założy nową partię. 

RadioZET.pl/Fakt/DG