Partia Razem apeluje o bojkot Cisowianki. Dlaczego?

Redakcja
23.06.2017 09:11
Partia Razem apeluje o bojkot Cisowianki. Dlaczego?
fot. Twitter

Partia Razem zaapelowała o bojkot wody marki Cisowianka, bo wiceprezes firmy produkującej wodę działa w organizacji antyaborcyjnej.

W poście zamieszczonym na profilu Partii Razem na Facebooku można przeczytać:

– Paweł Witaszek jest wiceprezesem spółki Nałęczów Zdrój, producenta wody mineralnej Cisowianka. Jest także prezesem Fundacji Rodziny Witaszków. Fundacja ta wspierała finansowo działalność znanej antyaborcyjnej organizacji. Jej działacze często prezentują przed szpitalami i przy ruchliwych ulicach w centrach miast kłamliwe, drastyczne plakaty. Chcesz, by kobiety miały prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji? Nie kupuj Cisowianki! Podaj dalej i powiadom swoich znajomych! – apeluje partia.

Nałęczów Zdrój szybko zareagowała na apel partii. Poinformowała, że jest neutralna światopoglądowo i nie ingeruje w prywatne poglądy swoich pracowników.

– Dodatkowo firma nigdy nie ingerowała i nie będzie ingerować w prywatne poglądy zarówno członków Zarządu, jak i swoich pracowników, szanując prawo każdego człowieka do własnych przekonań. Uprzejmie prosimy o uszanowanie tego stanowiska – można przeczytać w krótkim oświadczeniu firmy.

Apel partii spotkał się z rożnym przyjęciem przez internautów.

RadioZET.pl/SI