Partia Razem w koalicji? Wewnętrzne referendum

Redakcja
27.11.2018 10:44
Partia Razem w koalicji? Wewnętrzne referendum
fot. W. STROZYK/REPORTER/East News

Partia Razem chce koalicji z ugrupowaniami lewicowymi. To wyniki wewnętrznego referendum, o które wnioskowali sami członkowie partii. Frekwencja była jednak bardzo niska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na pytanie: „Czy popierasz przyznanie Zarządowi Krajowemu mandatu do swobodnego rozpoczynania i prowadzenia rozmów na temat koalicji wyborczej z ugrupowaniami określającymi się jako lewicowe?”, TAK odpowiedziało 73% głosujących, NIE – 21%. Od głosu wstrzymało się 6% osób biorących udział w referendum.

Referendum miało mieć charakter opiniotwórczy po kontrowersjach, jakie wzbudziła wśród członków partii ostatnia deklaracja zarządu. Ogłosił on „chęć podjęcia rozmów koalicyjnych” z ugrupowaniami lewicowymi przed najbliższymi wyborami.

Zobacz także

Do tej pory zarząd wielokrotnie podkreślał, że SLD kompromituje lewicę. Dziś rozważa stworzenie wspólnych list nie tylko z Sojuszem, ale też m.in. formacją Roberta Biedronia.

„PO-PiS trzeba rozbić klinem. Może to zrobić tylko silna, lewicowa lista. To nie jest czas hamletyzowania ani politycznych solistów. To czas wyboru: można budować lewicę albo zostać przybudówką Platformy Obywatelskiej” – napisała w oświadczeniu jedna z liderek partii Marcelina Zawisza.

Zdaniem zarządu wynik referendum potwierdza, że koalicja na lewicy to dobry pomysł. Czy jednak wynik ten jest miarodajny?

Według nieoficjalnych informacji w głosowaniu wziął udział zaledwie co trzeci członek partii.

RadioZET.pl/PAP/JŚ