Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Katowice: prokuratura prowadzi śledztwo ws. zamachowca z Luwru

09.02.2017 15:07
xxx wiadomosci

Prokuratura krajowa oddział zamiejscowy w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie zamachowca z Luwru i jego rodaka mieszkającego w Polsce. Tak ustaliło Radio ZET. Według informacji dziennika "Le Figaro" zamachowiec, który w zeszłym tygodniu zaatakował maczeta policjantów pod paryskim muzeum, wysyłał pieniądze do kolegi mieszkającego w naszym kraju. 

Katowice: prokuratura prowadzi śledztwo ws. zamachowca z Luwru fot. Archiwum Radia ZET

W skrócie

Prokuratura krajowa oddział zamiejscowy w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie zamachowca z Luwru i jego rodaka mieszkającego w Polsce.

Kilka dni temu Francuzi wystosowali do polskiej strony wniosek o pomoc prawną, dotyczącą najprawdopodobniej m.in. o ustalenie miejsca pobytu Egipcjanina i zorientowanie się czy dochodziło między nimi do kontaktów i jaki miały one charakter. Wniosek został już zrealizowany i nasi śledczy szybko odpowiedzieli Francuzom za co nota bene - otrzymali oficjalne podziękowania za sprawność reakcji.

Zagłosuj

Czy w Polsce działają terroryści?

– Co konkretnie ustalili prokuratorzy, musi na razie pozostać tajemnicą –  powiedział mi rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W tej sprawie na poleceni prokuratury działa tez Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

RadioZET.pl/ro, KM

Oceń