Zamknij

Jechał pociągiem z Wiednia do Warszawy. Rano obudził się z tajemniczą wysypką. Lekarze nie mieli wątpliwości

Redakcja
30.11.2017 11:25
Pociąg
fot. Wikimedia.Commons

Pasażer pociągu PKP Intercity po całonocnej podróży obudził się z tajemniczą wysypką na twarzy. Okazało się, że pogryzły go grasujące w wagonie pluskwy. Złożył więc do PKP reklamację, która jest dopiero w trakcie rozpatrywania.

Pan Marek jechał pociągiem relacji Wiedeń-Warszawa. Z uwagi na znaczną odległość między obydwoma stolicami podróż trwała także nocą, dzięki czemu bohater opowieści mógł skorzystać z wagonu sypialnianego. Poszedł spać, a gdy rano obudził się i spojrzał w lustro, zauważył na swojej skórze tajemniczą i bolesną wysypkę:

W końcu dotarł do ostatecznego celu swojej podróży, czyli Białegostoku. Niestety, jako obywatel Austrii, nie mógł skorzystać z publicznego świadczenia zdrowotnego, dlatego udał się do prywatnej kliniki. Tamtejsi specjaliści nie mieli wątpliwości: pan Marek został pogryziony przez pluskwy.

Mężczyzna postanowił złożyć reklamację na PKP. Domaga się zwrotu kosztów podróży, wizyty lekarskiej oraz leków. Reklamacja nie została jeszcze rozpatrzona, ponieważ - jak informuje rzeczniczka spółki Agnieszka Serbeńska - PKP ma na to 30 dni.

Nie pierwsza taka sytuacja

Okazuje się, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek - pasażerowie PKP padali już wcześniej ofiarami ukąszeń i pogryzień przez pluskwy podczas podróży. Oprócz tego, zdarzały się sytuacje, gdy w wagonach pojawiały się wszy. Rzeczniczka, poproszona przez "Metro Warszawa" o komentarz, zapewnia, że w zabiegi higieniczne i dezynsekcyjne są w pociągach dokonywane regularnie.

- Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana. Czyszczenie i sprzątanie eliminują potencjalne czynniki wewnętrzne wpływające na pojawienie się insektów w pociągach. Natomiast w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek rodzaju insektów z przyczyn zewnętrznych, niezależnych od przewoźnika, niezwłocznie zlecane są usługi dezynsekcji, wykonywane przez specjalistyczne firmy - tłumaczy Serbeńska.

RadioZET.pl/Metro Warszawa/MP

C