Zamknij

GW: Wiadomo, kto tworzy „paski grozy” w TVP

Redakcja
17.01.2018 11:53
GW: Wiadomo, kto tworzy „paski grozy” w TVP
fot. YouTube screen

„To młode dziennikarki - niektóre skończyły szkołę ojca Rydzyka, inne pracowały w komercyjnych portalach i telewizjach” - Gazeta Wyborcza ujawnia, kto tworzy słynne w całej Polsce „paski grozy” TVP. 

Zagłosuj

Czy oglądasz TVP?

Liczba głosów:

Kto jest autorem „pasków” w serwisach informacyjnych Telewizji Polskiej? To najpilniej strzeżona tajemnica na Woronicza. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” piszą, że są to osoby mało znane, z jednym wyjątkiem - chodzi o Joannę Mokrzyńską, autorkę skandalizującej powieści „Wszystkie świństwa świata”, która przedstawia pracę w mediach w dużej mierze od strony obyczajowej, z mocnymi wątkami seksualnymi.

W TVP pracuje dziesięciu „paskowych”. Pracę mają rozpisaną na godziny od 5 do 11, od 11 do 16, od 16 do 24. W trakcie każdego dyżuru otrzymują telefony z instrukcjami o tym, co ma pojawić się na paskach. Za każdy dyżur zarabiają około 300 złotych - czytamy w „Wyborczej”.

Zobacz także

Młode pracownice TVP nie udzielają się politycznie w mediach społecznościowych. Wyjątkiem jest studentka Wyższej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu. Karolina zaprasza na swoim Facebooku na spotkania z politykami PiS i przypomina o miesięcznicach smoleńskich.

Kurski: staramy się robić telewizję rzetelną i spluralizowaną

9 stycznia na sejmowej komisji kultury prezes TVP Jacek Kurski ocenił, że za jego rządów Telewizja Polska jest spluralizowana, rzetelna oraz dopuszcza głosy wszystkich stron sceny politycznej.

- Co jakiś czas, rytualnie, powtarza się spektakl ataku opozycji na kształt mediów publicznych w Polsce, w szczególności na telewizję publiczną, co odbieram jako tęsknotę za utraconym monopolem jednej opcji, jaki był charakterystyczny dla lat poprzednich. Dzisiaj staramy się robić telewizję: spluralizowaną, rzetelną, taką, która dopuszcza głosy wszystkich stron sceny politycznej - powiedział prezes TVP.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza, PAP/DG