Zamknij

Wypadek w Łódzkiem. Zginęły dwie osoby, ucierpiały dzieci

12.01.2021 14:47
Paskrzyn, wypadek, śmierć dwóch osób
fot. Mateusz Szkudlarek, Radio ZET

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w tragicznym wypadku drogowym w miejscowości Paskrzyn (woj. łódzkie). - Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci - podał rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi.

Wypadek w miejscowości Paskrzyn w gminie Ręczno. Do tragedii doszło wczesnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 742. Na odcinku drogi zderzyły się dwa auta osobowe.

"Zginęły dwie osoby. Ok. 60-letni mężczyzna i ok. 85-letnia kobieta, która zmarła po próbie udzielenia jej pomocy na miejscu – relacjonował Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkich strażaków. I dodał, że cztery osoby przeżyły wypadek, ale zostały ranne. Wśród nich jest dwójka dzieci. 

Paskrzyn. Dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym. Ranne są cztery osoby, w tym dzieci

Na miejsce udali się ratownicy w helikopterze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyjechali też policjanci i pięć jednostek straży pożarnej. Ruch na drodze wojewódzkiej został całkowicie zablokowany.

Serwis epiotrkow.pl podał, powołując się na piotrkowską policję, że zderzyły się samochody osobowe, toyota z daewoo lanosem. Z niejasnych przyczyn toyota zjechała na lewy pas ruchu, wprost na "czołówkę" z daewoo. Śmierć ponieśli kierowca i pasażer lanosa. Dzieci w wieku 10 i 11 lat podróżowały toyotą, trafiły już do szpitali.

RadioZET.pl/PAP/Mateusz Szkudlarek