Zamknij

Katastrofa myśliwca MiG-29. Zginął pilot

Redakcja
06.07.2018 07:02
MiG-29
fot. Michal Adamowski/REPORTER

Około godziny 01.57 w okolicach Pasłęka w warmińsko-mazurskim, podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na miejscu katastrofy pracuje Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wiadomo, że myśliwiec MiG-29 należał do 22. Bazy Lotnictwa Wojskowego w Malborku.

Zobacz także

Katastrofa MIG-29 koło Pasłęka

Samolot uderzył w ziemię blisko bazy około drugiej w nocy i się zapalił. Pilot zdążył się katapultować, ale nie przeżył wypadku. Jego ciało strażacy znaleźli około 200 metrów od wraku samolotu.

Zobacz także

Wrak samolotu odnaleziono około 300 metrów od zabudowań mieszkalnych. Pożar maszyny został już ugaszony.

Na miejscu wciąż poza wojskowymi ekspertami są policjanci i strażacy. Teren katastrofy został ogrodzony i przez wiele godzin nie będzie do niego dostępu. 

Oświadczenie MON

W oświadczeniu opublikowanym na stronach MON czytamy, że rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i została objęta opieką psychologiczną.

„Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 500 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach” – czytamy.

RadioZET.pl/jok,DG