Zamknij

Ojciec i syn brutalnie zaatakowali policjanta i policjantkę. Wyciekło nagranie

13.09.2020 16:06
policja
fot. Damian Klamka/East News

Interwencja policjantów w dolnośląskim Pastuchowie zakończyła się atakiem na funkcjonariuszy. Agresorzy to ojciec i jego dorosły syn. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie z całego zdarzenia.

Na interwencję do Pastuchowa pod Świdnicą policjant i policjantka z powiatu świdnickiego udali się w sobotę po południu. Gdy dotarli na miejsce, 47-letni mężczyzna i jego 25-letni syn rzucili się na nich z pięściami. „Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy, ukazuje, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci” – relacjonował aspirant Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Na nagraniu opublikowanym przez portal doba.pl widać, jak starszy z agresorów przez dłuższy czas bił mundurowego, a młodszy uderzał policjantkę. Wszystkiemu przyglądali się – prawdopodobnie – sąsiedzi i rodzina, o czym świadczą okrzyki "wujek" czy "tato, proszę cię". 

Jak przekazała w niedzielę policja, 47-latek został zatrzymany jeszcze na miejscu, ale jego syn uciekł. Policjantom udało się go jednak wkrótce zatrzymać. Wiadomo, że zarówno ojciec jak i syn byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi im 10 lat więzienia.

Zaatakowani policjanci trafili do szpitala na badania. Obrażenia nie zagrażają ich zdrowiu.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Świdnica/doba.pl