Znany patostreamer trafi za kratki. Sąd zmienił mu karę

Joanna Zaremba
14.02.2019 14:10
Znany patostreamer trafi za kratki. Sąd zmienił mu karę
fot. Alexander Geiger/shutterstock

Popularny patostreamer, który transmitował w internecie relacje z libacji alkoholowych w domu swojej matki, pójdzie do więzienia. Sąd zamienił mu karę ograniczenia wolności na trzy miesiące aresztu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Daniel Z., znany również jako „Magical”, transmitował w sieci życie swojej matki oraz jej partnera. W ich domu zamontował kamery. Na jego streamach kilkadziesiąt tysięcy osób oglądało wulgarne wyzwiska, przemoc, bijatyki i libacje alkoholowe. W końcu patostreamerowi został postawiony zarzut za pobicie i kierowanie gróźb karalnych.

W ramach kary Daniel Z. miał odrobić określoną liczbę godzin prac społecznych. Przez pewien czas robił to i regularnie stawiał się w miejscu pracy. Potem jednak przestał.

Nie pracował społecznie, bo „ma złamaną nogę”

Po ponownym  rozpatrzeniu jego sprawy wymiar sprawiedliwości zadecydował o zmianie rodzaju kary. Patostreamer pójdzie do więzienia na 82 dni – poinformował w czwartek portal o2.pl.

Daniel Z. złożył zażalenie na decyzję sądu. Jak tłumaczył w rozmowie z portalem nowości.com.pl, rezygnacja z odrabiania prac społecznych podyktowana jest kwestiami zdrowotnymi. Sąd jednak nie przychylił się do jego wniosku.

– Mam złamaną nogę i to bardzo poważnie. Stało się to podczas walki MMA. Wcześniej naprawdę na te prace społeczne chodziłem. Skierowali mnie na lodowisko Tor-Tor. Fajnie było, ciekawych ludzi poznałem. Ale jak miałem dalej pracować ze złamaną nogą?! Nie wyobrażam sobie pobytu w więzieniu... Wtedy to już żadnego streamu na pewno nie będzie – mówił portalowi.

RadioZET/o2.pl/nowości.com.pl/JZ