Zamknij

Są wyniki sekcji zwłok Patrycji z Bytomia. Znamy przyczynę śmierci 13-latki

PAP
15.01.2021 13:56

Patrycja Pałoń, 13-latka z Bytomia, której ciało znaleziono w środę w Piekarach Śląskich, była w ciąży – potwierdziła prokuratura po przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczyny była rana kłuta serca.

Patrycja Pałoń nie żyje
fot. Marzena Bugala/Polska Press/East News

Patrycja Pałoń nie żyje. Ciało zaginionej we wtorek 13-latki znaleziono dzień później na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Do zabicia dziewczyny przyznał się jej 15-letni bliski znajomy, Kacper S.

Patrycja Pałoń z Bytomia nie żyje. Są wyniki sekcji zwłok

Krótko po odnalezieniu zwłok media podawały nieoficjalnie informację, że Patrycja była w ciąży. Potwierdziła to zakończona w piątek sekcja zwłok. O jej wynikach poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

Wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatki wskazują na to, że zmarła ona bezpośrednio w wyniku rany kłutej serca. Oprócz tego na jej ciele ujawniono liczne rany kłute okolic klatki piersiowej, brzucha i gardła. Potwierdzamy, że rzeczywiście była w ciąży, natomiast nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji z uwagi na dobro prowadzonego postępowania

Joanna Smorczewska, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

Kacper S. nie podlega odpowiedzialności karnej, ponieważ w momencie dokonania zbrodni nie miał ukończonych 15 lat – do zbrodni doszło na dzień przed jego urodzinami. W czwartek sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. W przyszłości może trafić do zakładu poprawczego.

RadioZET.pl/PAP