Zamknij

Zaginęła 17-letnia Patrycja Zawadzka. Wyjechała z chłopakiem do Berlina, zapłakana dzwoniła do matki

Redakcja
30.04.2019 13:01
Zaginiona
fot. wola.policja.waw.pl

Policja poszukuje 17-letniej Patrycji Zawadzkiej z Warszawy. Dziewczyna zaginęła przed kilkoma dniami, gdy wyjechała do Warszawy, a następnie do Berlina, skąd po raz ostatni kontaktowała się ze swoją rodziną. 

Patrycja, pochodząca z podwarszawskiej miejscowości Szelkowo, wyruszyła 23 kwietnia w podróż do Warszawy. Miała tam spotkać się ze swoim chłopakiem, starszym od siebie Arturem. Następnie oboje udali się do Berlina i to właśnie stamtąd dziewczyna ostatni raz kontaktowała się ze swoimi bliskimi.

Kontakt urywa się w Berlinie

Jej matka nie wiedziała jednak o tym, że córka udaje się za granicę. Zadzwoniła do niej 25 kwietnia, zapłakana, z telefonu przypadkowej osoby (jej miał ulec zniszczeniu), ale nie zdążyła powiedzieć zbyt wiele, gdyż się rozłączyła. Więcej informacji jej matka uzyskała dzwoniąc ponownie pod ten numer i rozmawiając z właścicielką komórki. Ponoć 17-latka, przebywają wówczas na dworcu kolejowym Berlin Ostbahnhof, miała krzyknąć "nigdzie nie jadę". 

Na Facebookowym profilu "Zaginieni przed laty" można znaleźć więcej informacji na temat zaginionej. Według podanego tam rysopisu, Patrycja ma 152 cm wzrostu, 50-52 wagi, zielono-szare oczy, jasne blond włosy oraz bardzo jasną karnację:

" Patrycja była ubrana w czarne lub szare leginsy, czarne buty nike i białą bluzę, czarną kurtkę typu bomberka oraz różową torebkę na ramię.Niestety od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną" - czytamy. Wiadomo również, że w poszukiwaniach uczestniczą wolontariusze, którzy rozwieszają plakaty z wizerunkiem zaginionej w stolicy Niemiec. 

Policja bada sprawę

Policja już ustala czy Patrycja może nada przebywać poza granicami kraju. - W związku z różnymi informacjami, które otrzymujemy w tej sprawie, między innymi o tym, że nastolatka może przebywać za granicą, nawiązaliśmy kontakt z Biurem Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji. Jesteśmy w trakcie potwierdzania tej informacji - powiedziała w rozmowie z Onetem podkom. Marta Sulowska ze stołecznej policji.

- Więcej informacji nie mogę przekazać. Cały czas zajmujemy się sprawą, prowadzimy czynności, są to także czynności operacyjne - dodała. Jak podaje natomiast profil "Zaginieni przed laty", jeśli ktokolwiek posiada jakieś istotne informacje prosimy o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa-Wola, redakcją profilu, mamą Patrycji- Panią Zuzanną +48 518 567 850 lub europejskim numerem 112. 

RadioZET.pl./wola.policja.waw.pl/Facebook/Onet.pl