Zamknij

Nie żyje 13-letnia Patrycja z Bytomia. Nieoficjalnie: została zamordowana

PAP
13.01.2021 17:54

Zaginiona we wtorek 13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje. W środę odnaleziono jej ciało na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich – podała policja. Według nieoficjalnych informacji nastolatka została zamordowana.

Nie żyje 13-letnia Patrycja
fot. Damian Klamka/East News

- Ujawniliśmy ciało poszukiwanej, ale na obecną chwilę nie zdradzamy żadnych dodatkowych szczegółów – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Jak dodała, obecnie trwają czynności pod nadzorem prokuratora. W miejscu odnalezienia zwłok nadal pracują śledczy, którzy zabezpieczają dowody, ustalają świadków oraz okoliczności tragedii.

Patrycja z Bytomia nie żyje. Nieoficjalnie: 13-latka została zamordowana

Według nieoficjalnych informacji, ze źródła zbliżonego do śledztwa, nastolatka padła ofiarą przestępstwa – została zamordowana. Policjanci tego nie komentują, zapowiadając, że swoimi ustaleniami podzielą się w czwartek.

Od wtorku dziewczyny szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i komendy wojewódzkiej w Katowicach. Ciało odnaleziono po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Komunikat o poszukiwaniu nastolatki śląska policja opublikowała w środę po południu, zamieszczając jej zdjęcia i rysopis. Jak podawali wówczas policjanci, Patrycja była po raz ostatni widziana we wtorek około godziny 18, kiedy po kłótni ze znajomym pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

RadioZET.pl/PAP