Ofensywa Patryka Jakiego trwa. Składa warszawiakom kolejną obietnicę

Redakcja
05.05.2018 13:50
Patryk Jaki
fot. PAP

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiedział w sobotę, że jeśli wygra wybory, to rozwiąże problemy z parkowaniem w stolicy. Poinformował, że zaproponuje radzie miasta program "Parkingi dla mieszkańców Warszawy".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy Patryk Jaki byłby dobrym prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

To drugie zobowiązanie przedwyborcze Patryka Jakiego. Pierwsze, przedstawione przed kilkoma dniami, dotyczy budowy 50 nowych żłobków i przedszkoli w stolicy.

Podczas sobotniego briefingu prasowego Jaki podkreślił, że program budowy parkingów w stolicy będzie obejmował zarówno budowę parkingów podziemnych, jak i parkingów naziemnych i obejmie nie tylko Śródmieście, ale "większość dzielnic Warszawy".

Parkingi w Warszawie 

- Mamy już swoje propozycje i będziemy je po kolei konsultowali w każdej dzielnicy tego miasta podczas zbliżających się miesięcy. Chcemy bardzo poważnie podejść do problemu - zapewnił. Pytany przez dziennikarzy o lokalizację parkingów odpowiedział, że parkingi podziemne w Śródmieściu powstałyby na pl. Teatralnym, pl. Defilad i pl. Bankowym.

Tutaj Ameryki nie odkryjemy, natomiast mamy też nasze propozycje dla każdej z dzielnic, gdzie tych miejsc parkingowych brakuje. Zanim je przedstawimy, chcemy je skonsultować z mieszkańcami w ramach spotkań, które teraz będą się odbywały konsekwentnie w dzielnicach - odpowiedział.

Jaki zaznaczył również, że parkingi podziemne są niezwykle istotne z punktu widzenia uporządkowania przestrzeni publicznej. Zwrócił uwagę, że jeśli na pl. Teatralnym powstałby parking podziemny, "to w tym miejscu mogłaby być zieleń", która jest "tak potrzebna Warszawie".

Jaki, mówiąc o rozwiązywaniu problemu braku miejsc parkingowych w stolicy, zaznaczył, że Platforma Obywatelska jeszcze w 2006 roku obiecywała rozwiązać ten problem i obiecywała, że zbuduje w Warszawie 17 parkingów podziemnych. Jak dodał, do tej pory nie zbudowano żadnego z tych parkingów.

Wybory samorządowe 2018 

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/DG