Patryk Jaki: podpisałem dziś ok. 200 pism o wstrzymanie egzekucji

Redakcja
04.08.2017 17:38
Patryk Jaki: podpisałem dziś ok. 200 pism o wstrzymanie egzekucji
fot. Archiwum Radia ZET

Wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki na swoim Twitterze poinformował, że tylko dziś wstrzymał około 200 egzekucji wobec "wyrzucanych z domów w wyniku reprywatyzacji".

Pierwsi o sprawie dowiedzieli się użytkownicy Twittera. – Podpisałem dziś ok. 200 pism o wstrzymanie egzekucji wobec ludzi wyrzucanych z domów w wyniku reprywatyzacji, którymi zajmuje się @KW_GOV_PL (komisja weryfikacyjna) – czytamy na jego profilu.

Walka z czyścicielami kamienic

W piątek 4 sierpnia 2017 r. uchyliła decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy ws. działki przy ul. Siennej 29 i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego biznesmenowi Maciejowi M. Na kolejnych rozprawach komisja weryfikacyjna ma się zająć m.in. nieruchomościami zlokalizowanymi pod adresami Poznańska 14 i Marszałkowska 43. Jaki powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że są to adresy, gdzie ludzie jeszcze "walczą z czyścicielami kamienic".

Gronkiewicz-Waltz odbija piłeczkę

Mimo oskarżeń i niestawiania się na komisji, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że komisja weryfikacyjna ma charakter jedynie polityczny. – Chodzi o wypromowanie kandydatów na prezydenta Warszawy – mówiła, dodając, że "komisja weryfikacyjna lekceważy ewidentny spór kompetencyjny toczący się przed NSA" i - jak stwierdziła - "nic sobie z tego nie robi".

Zobacz także

Czy Polska idzie w dobrym kierunku? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/strz