Zamknij

Patryk Jaki: nie zwolnię żony Rafała Trzaskowskiego

Redakcja
05.09.2018 09:03
Patryk Jaki był w środę gościem Radia ZET
fot. East News

– Zachowam się uczciwie – powiedział w porannej audycji Gość Radia ZET Patryk Jaki. Wicepremier sprawiedliwości i kandydat PiS na prezydenta Warszawy odniósł się w ten sposób do kwestii ewentualnego zwolnienia żony swojego kontrkandydata, która obecnie pracuje w ratuszu.

W internetowej części audycji Jaki wymieniał między innymi priorytety, którymi zajmie się w przypadku wygranych wyborów prezydenckich w Warszawie. Pytany o plany dotyczące zatrudnienia swoich najbliższych współpracowników, powiedział, „czego na pewno nie zrobi”.

– Powiem, czego na pewno nie zrobię: nie zwolnię żony Rafała Trzaskowskiego, która została zatrudniona przez Hannę Gronkiewicz-Waltz – stwierdził.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy był gościem Beaty Lubeckiej

– Ale o to jakoś pytań nie ma – dodał.

Podkreślił również, że w tej sprawie „zachowa się uczciwie”.

Żona Rafała Trzaskowskiego, Małgorzata Trzaskowska, w 2007 roku rozpoczęła pracę w stołecznym magistracie. Początkowo zajmowała stanowisko w biurze promocji miasta, teraz realizuje się w biurze rozwoju gospodarczego. Jest głównym specjalistą w sprawach koordynacji przygotowań do udziału w międzynarodowych targach inwestycyjnych.

„Jestem gotów do dyskusji o różnych wariantach”

Gość audycji nawiązał również do tego, z którym z kontrkandydatów podejmie współpracę w II turze wyborów. Zapytany o to, czy wariant mianowania Andrzeja Rozenka (Sojusz Lewicy Demokratycznej) wiceprezydentem miasta byłby możliwy, odparł:

– Myślę, że byłby bardzo trudny – stwierdził. Jak jednak dodał, „jest gotowy do dyskusji o różnych wariantach, ponieważ bitwa toczy się o coś absolutnie wyjątkowego – aby na stulecie niepodległości stolica była uczciwa - jestem gotów do dyskusji o różnych wariantach”.

– Ale taki scenariusz, współpraca byłaby bardzo trudna – przyznał Jaki.