Jaki nie chce być prezydentem Warszawy. Ma inne zadania od partii

Redakcja
16.05.2017 15:34
Jaki nie chce być prezydentem Warszawy. Ma inne zadania od partii
fot. East News

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaprzeczył w Opolu, jakoby miał być kandydatem na prezydenta Warszawa. - Mam inne zadania przed sobą - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej.

- Dostałem zadanie od partii, żeby spróbować zaprowadzić sprawiedliwość w Warszawie, gdzie grupa przestępcza rozkradła nieruchomości warte miliardy złotych. Gdzie państwo przegrało z grupą przestępczą i będę jednym z tych reprezentantów państwa, który będzie miał za zadanie z tą mafią wygrać - podkreślił Jaki pytany, czy może potwierdzić, że będzie kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy. Patryk Jaki będzie przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji.

Zobacz także

Wiceminister nie wykluczył, że w przyszłości działania komisji weryfikacyjnej obejmą także inne miasta w Polsce. - Wiem, że problem reprywatyzacji nie dotyczy tylko Warszawy. Mam pełną świadomość, że w wielu miastach odbywały się podobne procesy, ale że chcemy się zająć tą sprawą w sposób odpowiedzialny, to nie łapiemy kilku srok za ogon. Zaczęliśmy od Warszawy, gdzie skala patologii jest największa, ale jeżeli to narzędzie się sprawdzi w stolicy, to rozszerzymy je na inne miasta - podkreślił Jaki.

RadioZET.pl/PAP/MAAL