Zamknij

Pożegnanie 25-letniej Pauliny, zamordowanej przez narzeczonego. Wzruszające słowa na pogrzebie

20.09.2021 12:58
Pogrzeb 25-letniej Pauliny
fot. Fakt24 Trójmiasto/Facebook (screen)

Pogrzeb 25-letniej Pauliny, która została zamordowana 12 września, zgromadził rodzinę i przyjaciół kobiety. Zabita osierociła dwójkę dzieci. Paulina spoczęła na cmentarzu w Pręgowie pod Gdańskiem, w grobie z dziadkami.

Paulina z Gdańska została zaatakowana przez swojego narzeczonego 29-letniego Roberta G. Mężczyzna zadał kobiecie kilkadziesiąt ciosów nożem na oczach dwójki dzieci Pauliny. Robert G., po zatrzymaniu przez policję, usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i na trzy miesiące trafił do aresztu. 

W sobotę odbył się pogrzeb zamordowanej kobiety w kościele w rodzinnych Kolbudach w pow. gdańskim. - Dla nas odeszłaś zbyt szybko, ale Pan sercem zmartwychwstałym Cię umiłował. Jesteś przy Nim w Arkadii szczęścia i wiecznej radości. Ze swym Ojcem Niebieskim będziesz światłem i drogowskazem dla Najbliższych – mówił podczas uroczystości ks. Paweł Borkowski, cytowany przez serwis Fakt.pl.

Zabójstwo 25-letniej Pauliny. Wzruszający pogrzeb

Kapłan odczytał również wiersz, napisany ku czci zabitej kobiety. – Oni już dzisiaj wiedzą, że dadzą radę z Tobą, nie lękając się przyszłości. Pozwól tylko Im w to uwierzyć, by nie żegnali się z Tobą, jedynie rozstawali na chwilę. Dzieci kochane, okruszyny mojego szczęścia zawsze będę z Wami – zakończył homilię ks. Borkowski.

Osierocone dzieci Pauliny w wieku 1 i 3 lata nie brały udziału w pogrzebie. W kościele pojawił się wieniec w kształcie serca, z dwoma sercami w środku i szarfą z napisem „Najukochańszej mamusi, Maksiu i Marcelka”. 25-latka spoczęła na cmentarzu w Pręgowie pod Gdańskiem, w grobie razem z dziadkami.

RadioZET.pl/Fakt.pl