Paweł Adamowicz nie żyje. Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową

Redakcja
14.01.2019 17:06
Andrzej Duda
fot. PAP

Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej - powiedział na konferencji prasowej Andrzej Duda. Spotkanie z dziennikarzami poprzedziła minuta ciszy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Nie będziemy organizowali żadnego marszu, postaramy się wszyscy zjawić na pogrzebie i oddać hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi - powiedział Duda.

Zaapelował również, aby powstrzymać się od wszelkich, zwłaszcza daleko idących komentarzy. - Aby powstrzymać się w tym kontekście od polityki - dodał. 

Wcześniej decyzję o wprowadzeniu żałoby na terenie Warszawy podjął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. ''Podjąłem decyzję, że Warszawa uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia. Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji'' - poinformował na Twitterze

Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

RadioZET.pl/DG