Zamknij

Mocne słowa Pawła Grzesiowskiego: "To usiłowanie zabójstwa"

26.04.2021 12:32

Zdaniem doktora Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarzy ds. walki z COVID-19, przypadki blokowania terminów szczepień powinny być "surowo karane na równi z usiłowaniem zabójstwa".

Paweł Grzesiowski
fot. Piotr Molecki /East News

Paweł Grzesiowski ostro zareagował na informacje o przypadkach blokowania terminów szczepień przez grupy tzw. antyszczepionkowców. Grupy zajmujące się specjalnym rezerwowaniem terminów mają koordynować swoje działania przez media społecznościowe.

- O ile doniesienia o umyślnym blokowaniu slotów na szczepienia potwierdzą się, powinny być surowo ukarane, na równi z usiłowaniem zabójstwa. Konieczne błyskawiczne zmiany przepisów uszczelniające NPS i szybka interwencja - napisał na Twitterze Grzesiowski.

Grzesiowski o blokowaniu terminów szczepień: usiłowanie zabójstwa, powinno być surowo karane

Jak dodał, w całym tym procederze "nie chodzi o zamianę osoby, tylko bestialstwo blokowania miejsca i nie zgłaszanie się w wyznaczonym terminie, co powoduje ryzyko zmarnowania szczepionki, jeśli nie uda się szybko kogoś znaleźć na zastępstwo. Na zablokowany slot nikt inny nie może się zapisać" - napisał lekarz.

"Wszystkie tego typu sprawy są przez nas analizowane. Widzimy tę tendencję w Social Mediach. Używamy wszystkich możliwych narzędzi by temu przeciwdziałać" - napisano na profilu "#SzczepimySię".

O akcji tzw. antyszczepionkowców, związanej z blokowaniem terminów szczepień, napisał Bartosz Fiałek - lekarz, reumatolog i popularyzator wiedzy medycznej. Lekarz udostępnił wpis dowodzący, że grupy osób mobilizują się, aby zablokować innym jak najwięcej terminów szczepień i uniemożliwić w ten sposób zaszczepienie się przeciwko Covid-19.

- Jeżeli prawdą jest, że środowiska antyszczepionkowe prowadzą zmasowaną akcję blokowania terminów na szczepienia przeciw COVID-19, to jest to działanie na szkodę obywateli Polski i powinny zainteresować się tym odpowiednie organy - napisał Fiałek.

RadioZET.pl/ Twitter/ polsatnews.pl