Nowy poseł w Sejmie. Kandydował z list Kukiz'15, ale nie zasili tego klubu

Redakcja
07.11.2018 17:46
Nowy poseł w Sejmie. Kandydował z list Kukiz'15, ale nie zasili tego klubu
fot. A.Iwanczuk/Reporter

Jeżeli Robert Majka wejdzie do Sejmu, to nie zostanie posłem Kukiz’15 - zadeklarował w rozmowie z PAP lider ruchu Paweł Kukiz. Dodał, że wynika to z faktu, że Majka jest współpracownikiem Kornela Morawieckiego, który już wcześniej pożegnał się z klubem Kukiz’15.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Członek Trybunału Stanu, 56-letni Robert Majka obejmie mandat poselski po Wojciechu Bakunie z Kukiz’15, który w niedzielę został wybrany na prezydenta Przemyśla (Podkarpackie). „Tak przyjmę mandat i zostanę posłem” – powiedział w poniedziałek PAP Majka.

W wyborach do Sejmu w 2015 roku w okręgu krośnieńskim na Bakuna głosowało 9406 osób. Kolejnym na liście Kukiz'15 był Majka, który otrzymał 3189 głosów.

Zobacz także

Paweł Kukiz przypomniał, że Majka jest współpracownikiem Kornela Morawieckiego, a w ostatnich wyborach samorządowych startował do sejmiku podkarpackiego z list Ruchu Narodowego.

W rozmowie z PAP Majka deklarował, że przyjmie mandat i zostanie posłem. Pytany, czy wstąpi do klubu poselskiego Kukiz’15 odpowiedział, że na razie nie wypowiada się w tej kwestii. „Natomiast w Sejmie, podobnie jak poseł Bakun, chciałbym zasiadać w komisji ds. pozyskiwania środków z UE, komisji ds. służb specjalnych oraz komisji współpracy z zagranicą” - deklarował Majka.

Majka pochodzi z Przemyśla. Od 1981 roku związany był z opozycją antykomunistyczną, m.in. NSZZ "Solidarność", a później "Solidarnością Walczącą". Był represjonowany za swoją działalność.

Zobacz także

W latach 2002-2006 był radnym Przemyśla. Bezskutecznie kandydował do Sejmu w 2015 roku oraz do sejmiku woj. podkarpackiego w ostatnich wyborach. O mandat w sejmiku ubiegał się z listy Ruchu Narodowego.

Od 2015 roku jest członkiem Trybunału Stanu.

RadioZET.pl/PAP/BM