"SE": Kukiz kupił mieszkanie za bezcen. Polityk odpowiada: należało się jak psu buda

Redakcja
14.03.2017 13:05
"SE": Kukiz kupił mieszkanie za bezcen. Polityk odpowiada: należało się jak psu buda
fot. Archiwum Radia ZET

Paweł Kukiz, niegdyś muzyk, teraz spotykany głównie na sejmowych korytarzach, kupił mieszkanie w Warszawie za 25 tysięcy złotych. O sprawie informuje wtorkowy "Super Express". Kwestia nieruchomości za bezcen wywołała niemałe zamieszanie. Polityk postanowił sprawę skomentować. 

"Klawe jest życie antysystemowca" - czytamy we wtorkowym wydaniu "Super Expressu". W 2010 roku Paweł Kukiz miał nabyć na własność 37-metrowe dwupokojowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Cena wyniosła zaledwie 25 tysięcy złotych, co jak na rzeczywistość rynku nieruchomości w stolicy jest wręcz kwotą śmieszną. 

Zagłosuj

25 tys. adekwatna cena za mieszkanie?

Liczba głosów:

Polityk się broni i twierdzi, że cena była spowodowana opłakanym stanem mieszkania. Do sprawy odniósł się też na Twitterze. "To nie była transakcja życia. Należało się jak psu buda" - odpowiada Kukiz.

Do sprawy odniósł się też w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24. - W tym mieszkaniu mieszkała wcześniej moja babcia, mama. Od 1982 roku zameldowany byłem ja. To był mój drugi dom. Przez 70 lat płaciliśmy czynsz za to mieszkanie. Od wojny nic nie zostało zrobione. Natomiast kiedy pojawiła się możliwość wykupu za 10 procent, to tak zrobiłem. Tak jak tysiące innych ludzi - wyjaśnił. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Budynek przy ul. Dolnej na dolnym Mokotowie, w którym znajduje się mieszkanie Pawła Kukiza wybudowano w 1937 roku. W 2009 roku mokotowscy urzędnicy wydali zgodę na nabycie lokalu. Ostatecznie Paweł Kukiz zapłacił 25 tys. złotych plus 30 tys. złotych za grunt. Mieszkanie wyceniane było wówczas na 250 tys. złotych.

RadioZET.pl/Super Express/KM

Sokowirówki - jakie są rodzaje i jak wybrać sokowirówkę?